نمونه سوالات نهایی
اخر سریال در انتظار افتاب , مدل لباسمجلسیبرای , جملات حاجی , کرم ساير , دانلود شعر نابرده رنج از احسان خواجه اميري , عکسهای بازیکنان استقلال به همراه همسرشان , کارینا کاپور , نحوه ي بيش كويى با فال ورق , عکس های جدید ادل , نمونه سوالات نهایی ریاضی پنجم ابتدایی 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

صبح امروز سید پرویز فتاح در گفتگو با شبکه خبر ضمن گرامی داشت روز مبارزه با استکبار جهانی تاکید کرد، ظرفیت و  توان داخلی باید برای حل مشکلات به کار گرفته شود و نه آنکه تنهادل خوش به مذاکرات باشیم.
 
مدیر عامل بنیاد تعاون سپاه گفت: اولین شعار ما در زمان انقلاب، استقلال – آزادی – جمهوری اسلامی بود. باید استقلال خوب معنی شود  . استقلال بخش های مختلفی دارد. بخشی از آن سیاسی است ولی عمده معنی استقلال؛ توان اقتصادی است.
 
اینکه برخی می گویند اگر رابطه خوبی با دنیا داشته باشیم مشکلات اقتصادی حل می شود منطق صحیحی نیست. به عنوان مثال  مگر قبل از انقلاب ما با دنیا و آمریکا رابطه خوبی نداشتیم؟ اصلا در آن زمان تولید داخلی داشتیم؟ نه تنها نداشتیم بلکه  شرکت های خارجی در کشورمان جولان می دادند، اکثر کالاهای مورد نیاز جامعه ما  برند خارجی بود. ما باید تلاش می کردیم در ابعاد اقتصادی روی پای خودمان بایستیم که البته در بخش های بسیاری موفق بودیم ولی نقطه ضعف هایی هم داشتیم.
 
اولین بعد این استقلال که به خواست خدا اتفاق افتاد در بعد نظامی بود. ارتش زمان شاه صد در صد وابسته بود و حتی آموزش هایشان راهم در خارج از کشور می دیدند.هواپیماها و بالگردهای ماهمه آمریکایی بودند. جنگ باعث شد ما در آن بعد مستقل شویم
 
جوانهای ما رفتند و یک ارتش با سازماندهی بومی متناسب با انقلاب شکل گرفت و به لطف خدا هم اکنون توان و استقلال نظامی جمهور اسلامی مثال زدنی است.
 
وی افزود: اما این توان و استقلال در عرصه اقتصادی به طور کامل حاصل نشد. به نظر من عمده علت آن هم وابستگی اقتصاد به نفت و عدم توجه به تولید کالای ایرانی بوده است. حواس دولت ها نبود در صورتی که حضرت امام و حضرت آقا بارها این موضوع اقتصاد بدون نفت را تاکید کردند اما متاسفانه اقتصادی که به نفت معتاد شده بود تا به امروز ادامه پیدا کرد.
 
 دشمن هم نقطه ضعف ما را خوب شناخت و انگشت گذاشت روی آن. ما باید ضعف های خودمان را بپذیریم. در این 35 سال گذشته به لطف خدا نقاط قوت زیادی پیدا کردیم. ولی نقاط ضعف هم داشتیم. تا آسیب شناسی نکنیم نمی توانیم برای مشکلات درمان پیدا کنیم. الان دشمن روی این وابستگی ما دست گذاشته است.
 
وزیر نیروی دولت نهم اضافه کرد: ما دلایل مختلفی داریم که این موضوع که رابطه سیاسی با برخی کشورها راه حل مشکلات است را کامل رد می کند. تا مقطع انقلاب ما وابسته بودیم ضمن اینکه ارتباط خوبی هم داشتیم. آقای کارتر که آن زمان رییس جمهور آمریکا بود سال 56 آمد ایران و اینجا را جزیره ثبات نامید.همه چیز ما آن موقع آمریکایی بود. خوب ما به کجای پیشرفت رسیده بودیم؟ افتخارمی کردیم چه چیزی تولید می کنیم؟ در کدام موضوع روی پای خودمان بودیم؟من موردی سراغ ندارم. در حالی که بعد از انقلاب که این اتفاقات افتاد به لطف خدا الان در خیلی از عرصه ها روی پای خودمان هستیم.
 
دشمن از همه مسیرهایی که آمده به لطف خدا شکست خورده والان سعی دارد از نقطه ضعف ما استفاده کند. الان فکر می کند اگر در عرصه اقتصادی و تحریم ما را تحت فشار قرار بدهد نظام اسلامی سر تسلیم فرود می آورد. در حالی که در عمل نشان داده ایم این طور نیست.
 
اینکه وابستگی را کم کنیم این معنیش این نیست که با دنیا ارتباط نداشته باشیم دنیای امروز دنیای ارتباطات است و خیلی از کشورها دوست دارند با ما ارتباط برقرار کنند.
 
وی افزود: استقلال اقتصادی در روابط سیاسی اثر گذاراست همانطور که برعکس آن نیز اثر مستقیم خواهد داشت.اگر ضعف داشته باشیم ممکن است تحت تاثیر قرار بگیریم و در مباحث سیاسی حتما استقلال اقتصادی تاثیر گذار خواهد بود.
 
لذا برای حل مسائل سیاسی هم باید از اقتدار کافی اقتصادی برخوردار باشیم.
 
فرمایش مقام معظم رهبری منعطف به این موضوع و ضعف داخلی است. هرچه الان این وابستگی کم شود وضع معیشت و اقتصاد ما بهتر می شود.اقتصاد حرفه ای با این رویه معنی پیدا نمی کند.
 
معتقدم ما با تمرکز در توانمندی های داخلی می توانیم خیلی از این مسائل تحریم را مهار کنیم. چون درگیر مسائل اقتصادی هستیم عرض می کنم؛ تیزی و تندی تحریم ها گرفته شده است.آنها انتظار داشتند در 6 ماه اول اتفاق خاص بیافتد الان 3 سال گذشته است و اگر از اول انقلاب بخواهیم بررسی کنیم اصلا در طول مدت انقلاب این نوع برخوردها ادامه دار بوده است و همچنان نیز ادامه خواهد داشت. و به حمدالله مردم ایران زندگی آرامی دارند. اینکه فشار هست و گرانی هست را رد نمی کنم ولی در بعد خاص اتفاقی که باعث فلج شدن اقتصاد و کند شدن روند زندگی مردم شده باشد اتفاق نیافتاده است.
 
این اتفاقات که در خیلی از کشورهای اروپایی در این چند سال اخیر اتفاق افتاده است را ببینید! در صورتی که آنها رابطه خوبی با برخی قدرت ها داشتند پس چرا بحران پیدا کردند؟ درکشورهای غیر اتحادیه اروپا مثل شمال افریقا و خاورمیانه و آسیا با آمریکا ارتباط خوبی دارند، واقعا آن ها مشکل ندارند؟
 
وزیر نیروی دولت نهم اضافه کرد : یک زمانی درعرصه سد سازی کشور صد در صد وابسته بود. در حضور ملت باید بگویم حتی یک  سد ایران توسط خودمان ساخته نشده بود. حتی طراحی نشده بود. ولی بعد از انقلاب همه سدهای کشور توسط جوانان ایرانی طراحی و ساخت شده است. این کم دست آوردی است؟
 
در عرصه پزشکی نیز همینطور، چقدر وابستگی داشته ایم. در گذشته چقدر برای درمان به خارج از مرزها و اروپا سفر می کردیم؟ در حالی که هم اکنون این رابطه برعکس شده است .
 
ما در هر عرصه که اراده کرده ایم استقلال به معنی واقعی اتفاق افتاده است. درعرصه نیروگاهی؛در گذشته همه توربین های ما بدون استثنا خارجی بود حتی معروف بود که پیچ نیروگاه هم توسط تکنسین ایرانی بسته نشده است. اما الان کامل برعکس شده و این خیلی ادعای بزرگی است. هر عرصه ای که وارد شویم همینگونه خواهد شد .
 
و یا نمونه دیگری مثل گندم. واقعا درشان ایران است که گندم وارد کنیم؟ حتما یک نقطه ضعف داریم که مجبوریم گندم وارد کنیم. باید نفت بفروشیم و با پول آن برویم گندم وارد کنیم یا کالایی که در داخل می توانیم تولید کنیم.
 
فرهنگ سازی برای مصرف ،تبلیغ برای استفاده از کالای داخلی،اتکا به تولید کننده داخلی اینها مواردی است که خیلی می تواند به تولید و اقتصاد ما کمک کند.
 
اینکه برخی می گویند این وضع به خاطر رابطه نا مناسب با دنیاست را قبول ندارم،هرچند بی تاثیر نیست.اما ببینید  20 سال قبل که ما اصلا مشکل تحریم نداشتیم چند سال اخیراست که تحریم ها جدی شده.مگر قبل آن اقتصاد خوبی داشتیم؟ تورم 45٪ در کدام مقطع اتفاق افتاد؟آن موقع که این تحریم ها نبودیم.
 
اتفاقا این ذهنیت که ما می توانیم با رابطه ای مناسب سرمایه های بلوکه شده را بازگردانیم و به اقتصاد کمک کنیم را هم به طور کامل نمی پسندم- تازه اگر فرض کنیم این سرمایه ها آزاد شود. چون به دشمنی اعتماد نداریم- اگر همه این پول ها برگردد با این پول ها چکار کنیم؟ کالا وارد می کنیم.
 
ما باید به این نکته برسیم الان مقطعی است که باید بدانیم که اشتباه داشته ایم و این وابستگی اقتصادی را نشناخته ایم و درمان نکرده ایم. خداوند بدست استکبار میخواد بگوید جمهوری اسلامی به فکر شناخت و اصلاح ضعف های خود باش.
 
کسی مخالف حل مسائل و مشکلات نیست مذاکره هم یک راه است. حضرت آقا هم فرمودند. ولی یک احتمال بدهیم که از این طریق حل نشد به هر حال آنها دشمن ما هستند و نقاط ضعف ما را هم می دانند.حتی برخی مواقع خودمان نا خواسته به آنها کد می دهیم. وقتی می گویم خزانه خالی است و یاهمه پروژه ها خوابیده است خوب این بدان معنی است که تحریم های شما اثر گذاشته است.در حالی که من معتقدم می توانیم آن را از داخل صحیح  مدیریت کنیم.
 
سید پرویز فتاح در پایان افزود: اصل اول این است که خودمان به توانمندی داخلی واتکا و اعتماد به ظرفیت داخلی اعتقاد پیدا کنیم. من می گویم همه تخم مرغ هایمان را داخل یک سبد نگذاریم .این همان جهاد اقتصادی است.
 
هیچ کس نمی تواند منکر این باشد که جهاد اقتصادی موضع داخلی دارد نه خارجی و بین المللی و معتقدم اگر همت کنیم خداوند و ملت هم ظرفیت ها و راه ها را جلوی پای ما می گذارند.
 

[ ] [ ] [ semnokhbegan ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب